Midland Park Jr./Sr. Honor Roll

2017-2018

Superintendent’s List


Quarter 3

Grade 12

Ann Bickert

Hannah Douma

Sophia Hansen

Sean Keegan

Megan Lawton

Katherine Leonard

 

 

Grade 11

Matthew Bonnecaze

Jillian Hosier

Colleen Long

Noelle Mena

George Schmidt

Parker Shapiro

Claire Sheridan

Helena Van Vliet

 

 

Grade 10

Nicholas Fastuca

Andrew Krag

 

Grade 9

Sarah Reicher

 

 

12th Grade

 

Principal’s List

 

Chloe Kasbarian

Tess Keenan

Leah Mercadante

Evelyn Meyer

John Walker


 

 Highest Honors

 

Shannon Casey

Katarina Fantulin

Amanda Garcia

Jessica Gryczko

Brandon Mata

Liza Miller

Jennifer O'Connor

Saima Paredes

Christa Sasso

Catherine Ullmer

 

 

 

Honor Roll

 

Madison Asch

Palakshi Aurora

Jon Ballen

Michael DeAngelo

Elizabeth Fastuca

Catherine Fezza

Ryan Keegan

Emily Kontos

Avery Malcolm

Sara McKeon

Patrick Monahan

Gabriel Pagador

Theodore Rizzo

Adham Samour

Emily Tannler

David Thompson 

 

11th Grade

 

 

Principal’s List

 

Katy Hartmann

Jacquelyn Lelinho

Olivia Mancuso

Matthew Weisbrot

 

 

Highest Honors

Shannon Burger

Mairead Campbell

Josephine Dragonetti

Michael Folignani

Lyle Harpster

Emma Lein

Anne Skudera

Angela Tashik

Jacob Vander Pyl

Allison Vreeland

 

 

Honor Roll

 

Rachael Balala

Olivia Benecz

Eric Borntrager

Matthew Canellas

Kendra Cirino

Madeline Fuhr

Ryan Gibbons

Meaghan Healy

Sarah Kennedy

Timothy Meima

Bryan Naranjo

Mackenzie O'Hanlon

Sean Peterson

Spencer Pigg

Carson Renick

Jillian Ringor

Tajanna Samuels

Julia Smith

Leah Tashian

Joseph Tuosto

Sabrina Vander Wiele

Jacqueline Velasquez

Angela Veleski

 

 

 

10th Grade

 

Principal’s List

Gustave Bickert

Isabella Dazza

Amir Elias

Deborah Gonzalez

Leland Gutkin

Benjamin McDonald

Theresa Olson

Garrett Opderbeck

 

 

Highest Honors

Henrique dos Barbosa

William Bonnecaze

Elizabeth Herlihy

Ebony Tenecela

Hannah Zbierski




Honor Roll


 

Zachary Baker

Rebecca Caccamo

McKenzie Cieri

Mackenzie Cleary

Matthew Diani

Gabrielle Esposito

Alyssa Genao

Emilie Ghalam

John Guciardo

Ludovic Guerdat

Mackenzie Kamp

Daniel Keegan

Kennedy Klinzing

Gillian Luberoff

Ryan Monahan

Michael Montoya

Brianna Naranjo

Avery Odell

Nolan Polanco

Wajeeh Qureshi

Ronald Sgambati

Adem Skenderi

Lauren Timoney

Karley Walker

 

 

 

9th Grade

 

Principal’s List

Nichele Casse

Serena Gomez

Diego Gonzalez

Amanda Sulovari

Mathew Umano

 

 

Highest Honors


Julia Calderone

Maya Grskovic

Shae Minicucci

Jocelyn Triolo

Robert Vallone

Sarah Vander Pyl

 

 

Honor Roll

 

Grace Adamo

Adrianna Amos

Stella Barbagiannis

Chiara Brenna

Bianca Caprio

Kelsey Caraballo

Owen Casse

Alexander Coun

Emma Douma

Kyle Eldridge

Kerri Feuilly

Yirer Fonseca

Sabine Hernandez

Karalyn Hosier

Eliana Kim

Catherine Martin

Emma Mercadante

Carlie Messner

Gibran Perez

Benjamin Schaefer

Noah Van Vliet

Angie Vega

Emily Wallace

 

 

8th Grade

 

Principal’s List


 

Megan DeMarco

Hailey Desbiens

Irakli Dokhnadze

Julia Garcia

Shannon Garrett

Michael Herlihy

Avery Kasbarian

Matthew Martinez

Anastasia Miniotis

Elisa Mras

Morgan O'Malley

Sophia Rosenthal

Gemma Rosso

Cadence Schmidt

Victoria Tarleton

Saskia Trommelen

Paige Tuozzo

Holly Zbierski

 

 

 

Highest Honors

Alyssa Cornetta

Grace Gallagher

Tara Hall

Allison Hallak

Aiden Mader

Sean Olson

Russell Pigg

Matthew Salas


Honor Roll


 

Jessica Balala

Michael Crocitto

Nolan Grande

Dean Harpster

Thomas Holland

James Holm

Victoria Manata

Liam McElwain

Gianna Medina

Max Meyer

Benjamin Nam

Maeve Parkhurst

Mary Rodriguez

Hunter Rotsaert

Anthony Sgambati

Brandi Shortway

John Stevens

Jack Torry

Jack Walker

Axel Zamora


 

 

7th Grade

 

Principal’s List

Marcus Catuogno

Evan Grskovic

Anja Lubbe

Alexander Peppes

Alexa Schaefer

Benen Sullivan

Tyler Zikos

 

 

Highest Honors

Grace Mahoney

Abigail Sonderfan

Szymon Waligora

Aidan Zammit

 

 

Honor Roll


Isabella Ascencio

Nicole Brenkert

Adriana Cervera

Zachary Dennis

Annalisa Dilorgi

Michael Feuilly

Jorge Hernandez

Sean Irwin

Michael Kosak

Alexander Losquadro

Ella Marron

Ava Memmelaar

Julianne Mena

Olivia Morrison

Brendan O'Keefe

Alec Portnoy

Toby Reicher

Katherine Roman

Kyleigh Skiba

Kateri Sullivan

Nicholas Wheaton


 

 

 

 

 

 


 

 


Website by SchoolMessenger Presence. © 2018 West Corporation. All rights reserved.