Midland Park Jr./Sr. Honor Roll

2017-2018

Superintendent’s List


Quarter 3

 

Grade 12

Ann Bicket

Hannah Douma

Sean Keegan

Megan Lawton

Katherine Leonard

 

Grade 11

Matthew Bonnecaze

Jillian Hosier

Colleen Long

Hannah Mena

Parker Shapiro

George Schmidt

Claire Sheridan

Helena Van Vliet

 

Grade 10

Nicholas Fastuca

Andrew Krag

 

Grade 9

Sarah Reicher

 

  

12th Grade

 

Principal’s List

Ann Bickert

Hannah Douma

Sean Keegan

Megan Lawton

Katherine Leonard

Liza Miller

Corey O'Keefe

Theodore Rizzo

John Walker



Highest Honors

Amanda Garcia

Sofia Hansen

Chloe Kasbarian

Ryan Keegan

Sara McKeon

Leah Mercadante

Evelyn Meyer

Jennifer O'Connor

Saima Paredes

Ryan Raffaelli

Adham Samour

Christa Sasso

David Thompson


 

Honor Roll

Madison Asch

Jon Ballen

Shannon Casey

Michael DeAngelo

Juliana Fairless

Katarina Fantulin

Elizabeth Fastuca

Chana Grossman

Jessica Gryczko

Tess Keenan

Emily Kontos

Sarah Logue

Brandon Mata

Grace Meyer

Patrick Moore

Christopher Stokes



11th Grade

Principal’s List

Matthew Bonnecaze

Shannon Burger

Josephine Dragonetti

Jillian Hosier

Jacquelyn Lelinho

Olivia Mancuso

Noelle Mena

George Schmidt

Angela Tashik

Helena Van Vliet

Matthew Weisbrot

 

Highest Honors

Eric Borntrager

Mairead Campbell

Ciara Caraballo

Katy Hartmann

Andrew Held

Colleen Long

Claire Sheridan

 


 

 Honor Roll

 

Rachael Balala

Matthew Canellas

Robert Chirkis

Madeline Fuhr

Jack Gallagher

Ryan Gibbons

Meaghan Healy

David Kruis

Emma Lein

Mackenzie O'Hanlon

Spencer Pigg

Carson Renick

Jillian Ringor

Parker Shapiro

Julia Smith

Leah Tashian

Joseph Tuosto

Jacob Vander Pyl

Sabrina Vander Wiele

Jacqueline Velasquez

Angela Veleski

Allison Vreeland

 

 

 

10th Grade

Principal’s List

Gustave Bickert

Amir Elias

Nicholas Fastuca

Deborah Gonzalez

Leland Gutkin

Benjamin McDonald

Theresa Olson

Garrett Opderbeck

Ebony Tenecela

Highest Honors

Henrique dos Barbosa

William Bonnecaze

Emilie Ghalam

Elizabeth Herlihy

Andrew Krag

Nolan Polanco

Nicholas Schiavo

Hannah Zbierski


Honor Roll

Zachary Baker

Rebecca Caccamo

Mackenzie Cleary

Ryan Coughlin

Isabella Dazza

Castillo Del Castillo

Sean DeMarco

Matthew Diani

Gabrielle Esposito

Alyssa Genao

Ludovic Guerdat

Mackenzie Kamp

Daniel Keegan

Faith Kennedy

Gillian Luberoff

Ryan Monahan

Avery Odell

Wajeeh Qureshi

Ronald Sgambati


 

9th Grade

Principal’s List

Julia Calderone

Sarah Reicher

Jocelyn Triolo

Mathew Umano

Robert Vallone


Highest Honors

Kelsey Caraballo

Diego Gonzalez

Benjamin Schaefer

Amanda Sulovari

Honor Roll

 

Grace Adamo

Adrianna Amos

Ashleigh Biswurm

Chiara Brenna

Olivia Calderone

Bianca Caprio

Owen Casse

Caitlin Coughlin

Emma Douma

Kyle Eldridge

Kerri Feuilly

Serena Gomez

Maya Grskovic

Karalyn Hosier

Eliana Kim

Catherine Martin

Emma Mercadante

Carlie Messner

Shae Minicucci

Brett Murray

Matthew Papapietro

Gibran Perez

Christina Statuto

Noah Van Vliet

Sarah Vander Pyl

James Wilckens


8th Grade

 

Principal’s List

 

Megan DeMarco

Hailey Desbiens

Irakli Dokhnadze

Julia Garcia

Shannon Garrett

Michael Herlihy

Avery Kasbarian

Matthew Martinez

Anastasia Miniotis

Elisa Mras

Morgan O'Malley

Sophia Rosenthal

Gemma Rosso

Cadence Schmidt

Victoria Tarleton

Saskia Trommelen

Paige Tuozzo

Holly Zbierski

 

 

 

 

Highest Honors

Alyssa Cornetta

Grace Gallagher

Tara Hall

Allison Hallak

Aiden Mader

Sean Olson

Russell Pigg

Matthew Salas


Honor Roll

 

Jessica Balala

Michael Crocitto

Nolan Grande

Dean Harpster

Thomas Holland

James Holm

Victoria Manata

Liam McElwain

Gianna Medina

Max Meyer

Benjamin Nam

Maeve Parkhurst

Mary Rodriguez

Hunter Rotsaert

Anthony Sgambati

Brandi Shortway

John Stevens

Jack Torry

Jack Walker

Axel Zamora


 

 

7th Grade

Highest Honors

Ben Sullivan

 

Principal’s List

Marcus Catuogno

Evan Grskovic

Alexander Peppes

Alexa Schaefer

Ben Sullivan

Tyler Zikos




Highest Honors

Grace Mahoney

Abigail Sonderfan

Szymon Waligora

Aidan Zammit


Honor Roll


 

Nicole Brenkert

Adriana Cervera

Zachary Dennis

Michael Feuilly

Jorge Hernandez

Michael Kosak

Alexander Losquadro

Ella Marron

Ava Memmelaar

Julianne Mena

Olivia Morrison

Brendan O'Keefe

Alec Portnoy

Toby Reicher

Katherine Roman

Kyleigh Skiba

Kateri Sullivan

Nicholas Wheaton


 

 

 


 

 


Website by SchoolMessenger Presence. © 2018 West Corporation. All rights reserved.